2. ledna 2024

Byla uzavřena rámcová dohoda cotutelle mezi Univerzitou Karlovou a pařížskou vysokou školou společenských věd EHESS.

V prosinci 2023 byla uzavřena rámcová dohoda cotutelle mezi Univerzitou Karlovou a francouzskou vysokou školou společenských věd École des hautes études en sciences sociales (EHESS).

Partnerské instituce se dohodly vytvořit institucionální rámec bilaterální spolupráce v oblasti doktorského studia pod dvojím vedením (cotutelle). Cílem je další rozvoj doktorského studia a výzkumu a podpora mobility studujících v rámci cotutelle.

Součástí rámcové dohody je také bilaterální vzor, který budou obě instituce využívat při uzavírání individuálních cotutelle dohod. Celý proces přípravy a uzavírání individuálních dohody by se tak měl administrativně velmi usnadnit.

Rámcovou dohodu naleznete zde.

Vzor pro individuální cotutelle dohodu mezi UK a EHESS naleznete zde.