18. září 2023

Byla otevřena nová pozice pro Ph.D. studující v režimu cotutelle na Univerzitě Karlově a partnerské univerzitě v Německu

Studentky a studenti mají možnost se přihlásit na nově vypsanou pozici pro doktorské studium v režimu cotutelle, které bude probíhat mezi Univerzitou Karlovou, resp. Fyzikálním ústavem Akademie věd České republiky a jednou z partnerských institucí v Německu – Universität Konstanz nebo Technische Universität Dresden.

Spolupráce mezi institucemi probíhá v rámci Programu Dioscuri, který od roku 2021 společně řídí Max Planck Society a MŠMT. Vybraný účastník se stane členem výzkumnému týmu prestižního centra Dioscuri pro spinkaloritroniku a magnoniku ve FZÚ Akademie věd ČR a zároveň získá finanční podporu z výzkumného grantu.

- Nástup na pozici možný v říjnu 2023 nebo později

- Částečný nebo plný úvazek na dohodu

- Smlouva na 1 rok s možností prodloužení až na 4 roky

Více informací naleznete zde.