17. listopadu 2022

Aliance 4EU+ uspěla s navazujícím projektem 1CORE

Projekt aliance 4EU+ 1CORE (One Comprehensive Research European University) nedávno získal finanční podporu ve výzvě Erasmus+ Evropské univerzity 2022, kterou vypsala Evropská komise.

Aliance hodlá v rámci čtyřletého projektu 1CORE dále rozvíjet společné aktivity v oblastech vzdělávání, výzkumu a inovací, které započala v předchozím pilotním projektu. Kromě jiného se jedná o podporu internacionalizace evropského vzdělávacího prostoru a podporu fyzické i virtuální mobility.

V oblasti meziuniverzitního studia tak lze očekávat další podporu a postupný nárůst společných programů a cotutelle dohod mezi jednotlivými členy aliance 4EU+.

Do projektu 1CORE jsou zapojeny Univerzita Karlova (Praha, Česká republika), Universität Heidelberg (Heidelberg, Německo), Sorbonne Université (Paříž, Francie), Københavns Universitet (Kodaň, Dánsko), Università degli Studi di Milano (Milán, Itálie), Uniwersytet Warszawski (Varšava, Polsko) a také nový člen Université de Genève (Ženeva, Švýcarsko)

Více informací naleznete na stránkách aliance 4EU+.