25. července 2022

Uchazeči se mohou hlásit o stipendium DAAD

Od začátku července tohoto roku lze podávat žádosti o stipendium, které nabízí DAAD (Německá akademická výměnná služba) studentům doktorského studia pod dvojím vedením disertační práce (tzv. cotutelle). Stipendium je určeno na financování výzkumného pobytu na státní nebo státem uznané vysoké škole v Německu.

Stipendia jsou udělována na dobu až 18 měsíců, přičemž existuje možnost prodloužení stipendia až o 6 měsíců. Měsíční platby pro doktorandy během pobytu v Německu jsou 1 200 eur. Kromě toho je možné v rámci stipendia získat finanční příspěvky na cestovní výdaje, výdaje spojené s výzkumem, jazykové kurzy a další.

Podmínkou pro získání stipendia je doložení platné dohody cotutelle mezi domácí a spolupracující německou univerzitou. Pokud v době podání přihlášky ještě není k dispozici, je třeba ji předložit ještě před začátkem období financování.

Žádosti o stipendium je možno podávat do 15. listopadu 2022 skrze portál DAAD. Nejbližší období pro vyplácení stipendia začíná 1. října 2023.

Více informací naleznete na stránkách DAAD.