8. září 2021

UK a Sorbonne Université připravily bilaterální vzor cotutelle

Dohody o dvojím vedení disertačních prací (tzv. cotutelle) jsou jednou ze stále více poptávaných forem mezinárodní spolupráce v oblasti vysokého školství, tato kooperace totiž přispívá k internacionalizaci doktorandů i k propojování vědeckých týmů zapojených univerzit. Díky spolupráci v rámci aliance 4EU+ došlo mezi Univerzitou Karlovou a Sorbonne Université k vytvoření bilaterální vzorové dohody, kterou svým podpisy potvrdili prezident SU prof. Jean Chambaz a rektor UK prof. Tomáš Zima.

Tento dokument poslouží zájemcům z řad doktorandů obou univerzit pro zjednodušení formálního postupu nezbytného pro uzavírání individualizovaných dohod, na kterých je tato forma meziuniverzitní spolupráce založena. Dokument je ke stažení zde.